Firmamızdan Haberler
BASINDA ÇIKAN HABERLER İLE İLGİLİ DUYURU
Bazı yazılı ve görsel basında çıkan haberlerde yıl sonuna kadar ehliyete çevrilmeyen sertifikaların iptal edileceği söylenmiştir.

2018 EHLİYET SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDI!
2018 Yılında 5 Teorik Sınav Yapılacaktır. İsteyen adaylar teorik dersleri bittikten sonra yazılı sınav tarihini beklemeden E-sınava girebilir.

İlkokul Mezunlarına Müjde!

  İlkokul Mezunları Şuan Ehliyet Alabiliyor!

 


OYAK BETON OPERATÖRLERİ EĞİTİMLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI.

     TEKNİK OPERATÖRLÜK KURSU!!


 

SRC BELGESİ
 
   
BİÇER DÖVER EHLİYETİ


 

Biçerdöver nedir ; biçerdöver ehliyetini kimler almalıdır ?

 

 Ekinleri hasat etme amacıyla üretilen ve büyük tarlalardaki ekinleri kısa sürede biçerek, ekinin tanesiyle sapını birbirinden kolayca ayırabilen  makinalara biçerdöver denir. Bu gruba giren bütün araçların operatörleri iş güvenliği yasası gereğince biçerdöver  ehliyeti almak durumundadır.

 Biçerdöver  ehliyeti alacak adaylar kursda yapılacak olan teorik ve uygulamalı ve hafta sonları( 2 hafta Pazar günleri üçer saat)   yapılan eğitimden sonra.M.E.B’nın yetkilendirdiği müfettişler nezaretinde kurs binasında sırasıyla yazılı , sözlü  ve uygulamalı bir sınava tabi tutulur. Bu üç sınavdan da başarılı olan adaya (70/100 puan) sınav gününü takiben yaklaşık bir hafta içinde operatörlük sertifikası verilir.Aday bu sertifikayla beraber biçerdöver’i iş sahasında (tarla)  kullanabilir .Fakat  trafiğe çıkamaz.Aday eğer trafiğe çıkmak istiyorsa bu sertifikayı ehliyetine işletmek durumundadır.Bu durumda aday  trafik tescil şube müdürlüğünden randevu alarak ve istenen evrakları eksiksiz vermek kaydıyla aynı gün içinde G sınıfı(biçerdöver) işlenmiş ehliyetini alabilir.İşletme harcı 500 TL.dir

 Sınavın niteliği: yazılı sınav 50 sorulu test sınavı şeklindedir.Bu soruların 25’i klasik motor dersi ile ilgili , 5’i hidrolik sistem 5’i peryodik bakım ve diğer 15’i de biçerdöverlerin  sınıflandırılması ile emniyet tedbirleri ve iş kazalarının önlenmesi ile ilgili  olacaktır.Ardından yapılan mülakat bütün konuları kapsayacak şekilde sözlü olarak yapılmaktadır.

  Uygulama sınavı da kursun iş sahasında kursun Biçerdöver makinesında  yine müfettişlerin gözetiminde klasik biçerdöver   hareketlerinin yaptırılarak adayın yetkinliğinin ölçülmesi şeklinde olur.

 

Forklift belgesi için istenen şartlar ve evraklar.

*18 yaşını doldurmuş olmak

*En az ilkokul mezunu olmak

*Vücut yapısı ve ruh sağlığı bakımından yönetmelikte belirtilen  özelliklere sahip olmak.

*17.10.1996 tarihli  4199 yasanın 18. maddesi gereğince hükümlü olmamak.

 

İstenen evraklar

*Diploma aslı , tasdikname veya öğrenci belgesi

*Sağlık raporu (G sınıfı ehliyet için diye belirtilmeli)

*Sabıka kaydı (G sınıfı ehliyet için diye belirtilmeli)

*6 adet fotoğraf

*Nüfus cüzdan fotokopisi

 

 

 

 
 
Copyright Teknik Sürücü Kursu Tüm Hakları Saklıdır.